basqueteam fomenta el deporte de alto nivel del País Vasco
09
junio
2015

PRENTSAURREKO DEIALDIA: JON REDONDOK, EUSKO JAURLARITZAKO KIROL ZUZENDARIAK, BASQUE TEAM 2015EKO GOI MAILAKO KIROL BEKEN AURKEZPENA EGINGO DU ASTEAZKENEAN FADURAN

Jasotako 120 eskarietatik Fundazioko Batzorde Teknikoak 76 onartu ditu, hau da, %63,3a Txostena banatuko da datu guztiekin eta detaile gisa, Basque Team-eko kamiseta berria 
DATA:  ASTEAZKENA, 2015eko uztailaren 10aORDUA: 11:00akLEKUA: Fadurako Basque Team-en egoitza (Getxo)            EKITALDIAREN EGITARAUA 11.00etan  ARGAZKIAK. ARGAZKILARI ETA KAMARALARIENTZAT DEIALDIA (Eraikinaren harreran)11.10etan PRENTSAURREKOAParte hartuko dute:– Jon Redondo, Eusko Jaurlaritzako Kirol […]

Jasotako 120 eskarietatik Fundazioko Batzorde Teknikoak 76 onartu ditu, hau da, %63,3a

Txostena banatuko da datu guztiekin eta detaile gisa, Basque Team-eko kamiseta berria


DATA:  ASTEAZKENA, 2015eko uztailaren 10a
ORDUA: 11:00ak
LEKUA: Fadurako Basque Team-en egoitza (Getxo)
           

EKITALDIAREN EGITARAUA

11.00etan  ARGAZKIAK. ARGAZKILARI ETA KAMARALARIENTZAT DEIALDIA (Eraikinaren harreran)
11.10etan PRENTSAURREKOA
Parte hartuko dute:
– Jon Redondo, Eusko Jaurlaritzako Kirol Zuzendaria
– Ainhoa Murua, triatloilaria
– Lucas Eguibar, snowboarderra
– Antonio Oña, EDP Naturgas EnergIa-ko Harreman Instituzionaletako Zuzendaria

Prentsaurrekoaren ondoren kafea eskeiniko da

PARTE HARTUKO DUTE:
KIROLARIAK
–    Mikel Odriozola- Atletismoa martxa
–    Asier Cuevas- Atletismoa 100 km
–    Asier García- Saskibaloi egokitua
–    Alex Uranga- Bodyboarda
–    Sergio Vez- Curlinga
–    Irantzu García Vez- Curlinga
–    Imanol Rojo- Iraupen eskia
–    Kiyoshi Uematsu- Judoa
–    Yagoba Vizuete- Karatea
–    Maider Unda- Borroka librea
–    Iñigo Peña- Piraguismoa ur bareetan
–    Xabier Ruiz de Aretxabaleta- Piragüismo Maratoia
–    Jon Carazo- Arrauna
–    Aitor Puertas- Snowboard egokitua
–    Lucas Eguibar- Snowboarda
–    Elaia Torrontegi- Taekwondoa  46 kiloz azpikoa
–    Iker Sastre- Mahai tenis egokitua
–    Ainhoa Murua- Distantzia luzeko triatloia

ENTRENATZAILEAK
– Raul Mena- Pistako txirrindularitza
– Tatsumi Uematsu- Judoa
– Angel Vizuete- Karatea
– Olatz Alkorta- Piraguismoa
– Joseba Saies- Ur bareetako piraguismoa
– Iñigo Mujika – Triatloia

KIROL ERAKUNDEAK
– Bera Bera Eskubaloi taldea:
o    Esther Arrojeria, Uxue Ezkurdia eta Alba Menéndez, jokalariak
o    Tati Garmendia, Arloko arduraduna

–    Belar hockeyko Real Sociedad S.A.D
o    Maialen Garcia eta Nerea Unceta, kirolariak
o    María Dolores Ayestarán, Belar hockeyko arduraduna

BABESLEAK
–     EDP: Antonio Oña, EDP Naturgas Energíako Harreman Instituzionaletako Zuzendaria
–    IMQ: Begoña Gavicagogeascoa, Marketin saila
EUSKALTEL: Izartza Zorrozua, Babesletza eta Harreman Instituzionaletako Zuzendaria